Renk
Beden
{{F.NAME}}
Fiyat
{{PRICE.MIN_SELECTED}} {{TARGET_CURRENCY}}
{{PRICE.MAX_SELECTED}} {{TARGET_CURRENCY}}
Sıfırla
Uygula
Toplam 250 ürün görüntüleniyor.

Halhal Modelleri

Günümüzde kadınların ayak bileklerinden eksik etmedikleri halhal modelleri, Antik dönemlerde de en çok kullanılan takılardan biriydi. Otantik bir mücevher olarak Güney Asya, İran, Anadolu ve Afrika’nın kuzeyi ile tüm Arap kültürlerinde rastlanılan ayak halhalı, Roma ve Yunan medeniyetlerinde de karşılık buluyordu. Halhallar, antik zamanlarda sadece kadınlar tarafından kullanılmazdı. Geçmişte erkekler için de bir sembol olan bu takıya halhal denmesinin nedeni kelimenin Arapçadan gelmesi ile bağlantılıdır. Arapça karşılığı “Ayak bilekliği” olan halhalın bizim kültürümüzde de yeri vardır. Döneminde değerli madenlerden üretildiği için bir güç ve zenginlik göstergesi halini alan bu takı halen birçok coğrafyada kullanılmaktadır. Halhallar, bugün de Hindistan ve Mısır’da özel törenlerde kadınlar tarafından takılır ve eksikliği büyük kusur sayılır. Halhalın Doğu kültürünün Batı medeniyetine bir hediyesi olduğu algısı ise günümüzde bu takının otantik bir aksesuar biçiminde algılanmasına neden olmuştur. Ama halhalların modern çeşitleri ve minimal modelleri de mevcuttur. Özellikle yaz aylarında kadınların ayak bileklerinden eksik etmedikleri bu şık ürünlere Shine By Pin farkıyla sahip olabilir, sitemizden hemen sipariş verebilirsiniz.

Halhal Nasıl Kullanılır?

Halhallar, genellikle yaz ve bahar aylarında tercih edilir. Bunun temel nedeni soğuk aylarda ayak bileklerinin örtülmesidir. Ayak bileği takı çeşitlerinin kullanılabilmesi için öncelikle bileklerin açıkta kalması gerekir. Bu da uzun paçalı pantolonlar ve uzun etekler yerine kapri modelleri seçmekle mümkündür. Şort ve kısa eteklerin altında tamamlayıcı aksesuar olarak kullanılan ama tek başına kombinin starı olan halhallar, boğazlı ayakkabılar ve çizmeler ile de kullanılamaz. Bunun yerine spor ayakkabılar, boğazsız topuklular, sandaletler ve terlikler giyilmelidir.

Shine By Pin Gümüş Halhal Modelleri

Gümüşün zarafeti ve şıklığını ayak bileği takı modellerinde de yakalamak isteyenler için Shine By Pin’in özel olarak tasarladığı gümüş halhal çeşitlerini inceleyin. Rose, beyaz gümüş ve altın kaplama modellerinin bulunduğu Shine By Pin’in gümüş halhal kategorisinde kendi zevkinize göre ürünler bulmanız mümkün. Gold kaplama altın halhal modelleri arasında üç sıralı İtalyan Gold halhal ile zincir halhal ve incili halhal çeşitleri bulunuyor. Nazar boncuklu halhal modelleri ile taşlı halhal çeşitleri de Shine By Pin tarafından beğeninize sunuluyor. Su yolu modeli, pullu damla taşlı modeller ve doğal taşlar ile bezeli bu özel ürünlerden başka taşsız halhal çeşitlerini de Shine By Pin’den edinebilirsiniz. Üstelik halhal fiyatları Shine By Pin’de çok uygun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.