Renk
Beden
{{F.NAME}}
Fiyat
{{PRICE.MIN_SELECTED}} {{TARGET_CURRENCY}}
{{PRICE.MAX_SELECTED}} {{TARGET_CURRENCY}}
Sıfırla
Uygula
Toplam 85 ürün görüntüleniyor.

Gümüş Şahmeran Bileklik Modelleri

Şahmeran bileklik, otantik havası ve zarif görünümü ile kadınların en sevdiği takılardan biri. Kelime anlamı “Yılanların şahı” olan şahmeranın belden aşağısı yılan bedeninin üstü ise insan formunda bir yaratık olduğuna inanılır. Fars ve Anadolu mitolojilerindeki hikayesine göre şahmeran, bir kadındır. Bu dişi hiç yaşlanmaz ve ölünce ruhu kızına geçer. Yani bir çeşit ölümsüzlük sembolü olan şahmeran modelleri efsaneye atıfla sonsuz yaşam ile dişiliğin işareti şeklinde yorumlanabilir. Şahmeran bileklikler, zarifçe bileği dolaşarak orta noktasından çıkan iki zincir ile orta parmağa takılır. Bu da tam bir yılan gibi takının tüm eli ve bileği dolaştığı algısını yaratmaktadır. Maranların şahı yani, yılanların kraliçesi unvanını taşıyan bu efsanevi yaratık çok güzel ve akıllı bir varlıktır. Bu özellikleri ile de şahmeran modelleri kadınların zarafetine ve güzelliğine vurgu yapar.

Shine By Pin Gümüş Şahmeran Çeşitleri

Efsanesi ve farklı anlamları ile çok özel bileklikler olan gümüş şahmeran bileklik modellerini Shine By Pin’de bulabilirsiniz. Shine By Pin’in bu nadide tasarımları şahmeran bileklik gümüş çeşitleri ile altın kaplama şahmeran modellerini de içeriyor. Rose şahmeran, gold şahmeran ile gümüş şahmeran modellerini de barındıran Shine By Pin şahmeran gümüş bileklik kategorisinde nazarlı şahmeran, zincir şahmeran, harf şahmeran, taşlı harf şahmeran, göz şahmeran, shine şahmeran, yıldız şahmeran ve İtalyan şahmeran çeşitleri de yer alıyor.

Şahmeran Bileklik Nasıl Takılır?

Farklı bir estetiği ve doğu esintisi bir şıklığa sahip olması ile göz dolduran gümüş şahmeran bileklik modelleri sağ ve sol her iki ele de kolaylıkla takılabilir. Bu bilekliklerin birbirine bağlı üç parçası bulunur. Bunlardan ilki parmağa geçirilen kısım, diğerleri ise bilekten parmağa uzanan parça ile bileklik kısmıdır. Şahmeran bilekliklerin temel mantığı bilekten başlayarak bir parmağa yüzük gibi takılan zincirin eli dolanmasıdır. Bunun için şahmeran bilekliği takarken ilk adımınız zinciri orta parmağınızdan geçirmek olsun. Böylece bileğin çevresini dolanan parça ile parmağa geçirilen kısım arasındaki zincir düzgün duracaktır. Parmağınıza geçirdikten sonra şahmeranın bilek kısmını takın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.